Svet-Stranek.cz
skupina historického šermu
SHŠ GARDE

Bitva:skupina historického šermu

Bitva

11. - 13. 5. 2018

... je za námi květen a sezóna se rozjela na plné obrátky. Stěžejní akcí tohoto měsíce pro nás byla bitva nesoucí název Cvikovské Hřmění "Dva bratři a démon Mitgar", která se konala ve dne 12.5.2018 v areálu kynologického klubu ve Cvikově. Přípravy probíhaly celý týden a nutno uznat, že počasí nám tentokrát vyšlo zcela na jedničku. Program byl v sobotu pestrý a co musím říct je to, že jsem mile překvapena se zájmu o náš dětský koutek, kde bylo plno po celý den. Mimo to se dět...i vozily celý den na koních, byly zde stánky, zahrála nám skupina Řemdih, vidět jste mohli kejklíře, dobové tance (Villanella), ukázky karate, střeleckou ukázku od skupiny Schiawi a vše zakončila nádherná hudba v podání dua říkajícího si Acoustic Art Duo. Hlavním programem celého dne byla samozřejmě bitva, která začala v 15:00h. Bohužel nám začátek provázely technické problémy, za které se ještě jednou omlouváme a velice nás to mrzí, protože selhala technika, která celý týden šla a ještě v sobotu dopoledne proběhl nácvik, kde nebyl ani náznak nefunkčnosti, ale když se má něco pokazit, tak přesně ve správnou chvíli   Přesto doufáme, že jste si s námi tuto akci užili a že nám tyto problémy odpustíte.

Bitvy se účastnilo 14. skupin v celkovém počtu 84. účinkujících.


Akci podpořili:

Město Cvikov

Město Cvikov – Odbor kultury

Technické služby Cvikov

UNIHOLZ – p. Nechutný Cvikov

Kynologický klub Cvikov

Konzum Tesárková – Cvikov

Semafor – Cvikov

Petr Friedl – Zámečnická pohotovost Cvikov

Martin Anděl – Česká Lípa (tvorba plakátů)

Bonnard REKLAMA – Česká Lípa (tisk plakátů)

HUNTER s.r.o. – Hrádek nad Nisou


Zvláštní poděkování patří Martinovi Posseltovi za obstarání hospody a hašení žízně všech přítomných, Štefanovi Pintérovi a Petrovi Friedlovi za obstarání kuchyně a zaplnění našich bříšek!


Další poděkování patří naší kamarádce Syse za tvorbu hrobky a masky pro démona a Hejkálkovi za pomoc s hudbou k bitvě a v neposlední řadě patří velké DÍK všem, kteří jakkoli pomohli při organizaci a našim kamarádům kteří přijeli


Za sebe bych moc chtěla poděkovat svým GARĎÁKŮM a to prostě úplně za všechno, protože hlavně bez nich bych tuto akci neuskutečnila!!!!


Po celý den se vybíralo dobrovolné vstupné, které jsme nakonec věnovali Farní charitě Česká Lípa na SOCIÁLNÍ AUTOMOBIL pro svoz zdravotně handicapovaných dětí. Hotovost byla předána na místě paní ředitelce a předali jsem peníze v hodnotě 4 725,- . Tímto děkujeme všem kteří s námi tento vůz podpořili a určitě to nebyla naše poslední pomoc těm, kteří to potřebují

F649296   F649297   F649298