Svet-Stranek.cz
skupina historického šermu
SHŠ GARDE

Kronika 2013,2014:skupina historického šermu

Kronika 2013,2014

ROK 2013


2.3. Ples v Novém Boru. Jako vždy i tento rok jsme se bavili a navíc Michal oslavil vstup mezi dospělé a tak došlo i na gratulace a přípitky  a dárečky a bylo to moc fajn :-D


23.3. Ples v České Kamenici. Akce na kterou se každým rokem těšíme a opět nezklamala. Tentokrát pod tématem Gladiátoři a stálo to za to. Večer plný programu, ukázek ... půlnoční překvapení v podání kluků z Řádu Černých Rytířů, tentokrát jako akvabely, bylo opět nepřekonatelné a na druhý pokus bez plachty neb ji nemohli najít, což bylo geniální :-D Domů jsme jeli spokojení a těšíme se na další rok.

30.3. Pašijové hry v České Lípě. Vzhledem ke špatné organizaci a přístupu už sem skupina jako celek odmítá jezdit. Sama akce je ve výsledku krásná a žádný divák by si ji neměl nechat ujít. 

30.4. Pálení Čarodějnic. Na pomoc nám přijela skupina Malchus a počasí nepřálo. Hodně foukalo a blížila se průtrž mračen. Byli jsme rádi že se odšermoval turnaj a jelo se vesele popíjet a slavit tento krásný den do tepla naší klubovny :-D

3. -5.5. Opět se konaly hry v Křečanech. Každoroční zábava pro pár šermířů a i letos to bylo uvolňující a zároveň příjemné setkání s přáteli před zahájením samotné sezony. 

10. -12.5. Cvikovské Hřmění. Bitva, která se ve Cvikově stala již tradicí. Každým rokem bojujeme s počasím, ale užíváme si tu fantastickou atmosféru kterou nám pomáhají vytvářet přátelé, kteří přijíždí a na počasí nehledí. Bojovalo se opět v areálu kynologického klubu, což je areál za který jsme neskonale vděční. Zahrála kapela DIXI DC z Děčína, poté následovla ukázka katovského řemesla od SDŠ Amante della Morte a po tanečním kroužku přišla samotná bitva. Po bitvě pak vystoupení Rytířů Jedové Chýše a  den zakončila kapela The Viv. Po celý den si děti mohly hrát v dětském koutku, projet se na koni či si něco koupit. Celý víkend se opět povedl :-)

18.5. Děčínské slavnosti. Na akci jsme strávili celý víkend. Samotná bitva, která zde proběhla, byla v tématu husitů. I ženské pohlaví si zde užilo boje s cepy :-D Program celého dne byl nabitý a plný zábavy. Nejvíce v nás ale asi zůstane vzpomínka na stavení stanů, kdy jsme postavili stan v blízkosti "keře", který jak jsme následně byli informováni stál víc než nové auto ... no a my ho měli chvíli až ve stanu :-D

25.5. Den dětí pro Azylový dům v České Lípě. Přivezli jsme si soutěže a celé dopoledne si hráli s dětma. Bylo to pro nás hezké dopoledne, ikdyž celkem studené, počasí zcela nepřálo. Po té co jsme rozdali spousty sladkostí a dali něco teplého do bříška, jsme jeli spokojení domů.

1.6. Dětský den ve Cvikově. Tentokrát jsme nešermovali a jen rozestavěli soutěže a hrali si :-D Jako vždy i tento rok bylo již před pátou hotovo, sladkosti rozdány a my jeli domů.

15.6. Sklářské slavnosti v Novém Boru. Tato akce se pro nás stala tradiční. Trávili jsme zde celý den, v dopoledních hodinách jsme zahráli pohádku pro děti a užili si radostný potlesk. K obědu nám uvařil Štefan dobrotu a odpoledne jsme jako již tardičně předvedli vystoupení z gotiky - turnaj, se kterým nám pomohli přátelé z Malchusu.

22.6. Stráž pod Ralskem. Krásný víkend ve Stráži plný zážitků a krásného počasí. Téma bylo tentokrát pirátské a jako každá akce pořádaná Agenturou Festive i tato dopadla na jedničku :-) Celá akce byla naplněna programem a šermířema, zakončená super ohňostrojem.

29.6. Slavnosti ve Šluknově. Tématem těchto slavností byly gladiátoři a gotika. Užili jsme si kapelu Gnomus, vtipné vystoupení v podání Řádu Černých rytířů na téma Dívčích válek i samotnou bitvu. Náš Barbar a jeho nos se opět setkal se špičkou meče v boji, má na to štěstí, kdysi v Úštěku se mu to podařilo také. Počasí přálo a večer po výborné ohnivce a ohňostroji jsme se pobavili u korbele dobrého moku :-)

6.7. Slavnosti na Krompachu. Tato akce je pro nás srdíčková a jezdíme sem moc rádi. Štefan nám uvařil jednu ze svých mňamek a všichni nám jen záviděli :-D Odpoledne jsme si hráli s dětma a vesele s nima soutěžili, zašermovali a noc zakončili ohnivým vystoupením, které sklidilo veliký úspěch. Celý víkend jsme strávili u Marka na chaloupce s přáteli, konkrétně Rytíři jedové chýše, kteří nám přijeli pomoct a byl to jeden z nezapomenutelných víkendů.

21.7. - 26.7. Dětský tábor ve Cvikově. I pro letošní rok nás oslovil pan Macela, zda bychom se nechtěli účastnit tábora a s radostí jsme přijali. Tento týden je pro nás relaxace a dovolená na kterou se těšíme celý rok. S dětma si hrajeme, vymýšlíme soutěže a témata. I tento rok jsme pokračovali v předchozích tématech a nakonec pasovali nové rytíře a markytánky. I děti si to s náma náležitě užily a loučily se s náma s očekáváním dalšího roku. Byl to týden plný smíchu a radosti. Týden, který jsme trávili spolu a pokaždé mám pocit že jsme si zas o něco blíže :-) Je to radost a potěšení být se svou skupinou.

1.8. Vysoupení na jednom z dětských táborů ve Cvikováčku. Byli jsme osloveni vedoucíma a tak jsme si dali trénink :-) Řekli něco o zbraních, udělali několik ukázek a nechali děti, ať si vše sami vyzkouší. Jako vždy se i při našem odchodu pořád chtěly prát a zkoušely otrhávat větve ... což jsme vysvětlili jako špatnou myšlenku :-D

2.8. - 4.8. Bitva na Mělníku. Na tuto akci jsme vyjeli poprvé. Původně jsme jezdili do Holan s Malchusem, kde bohužel skončila spolupráce. Není čeho litovat. Mělník byl naprosto krásná akce, plná lidí a nových zážitků. Téma bylo fantazi a moc se to povedlo. Jen počasí ... Bylo po povodních a tak údolí ve kterém jsme stanovali bylo plné komárů ... navíc bylo opravdu parno a jít průvodem do nehorázného kopce byl už pro mnohé velkým bojem natož pak sama bitva. Mohu říct že šlo o"život", holky běhaly mezi rytíře se džbery vody a nestačily doplňovat zásoby. Z celého víkendu jsem si ale přivezli krásný pocit a těšíme se na příští rok.

17.8. Hasičská pouť v Novém Oldřichově. Pro nás také jedna z tradičních akcí kterou si užíváme. Vystoupení se povedlo stejně tak i počasí. Vzhledem k tomu, že v tento samý den jezdíme i na Mariánskou pouť do Nového Boru, nemohli jsme se zde zdržet a užít si program. V Boru jsme jako vždy udělali pár kratších ukázek a jeli domů.

31.8. Zahradní slavnost ve Sloupu v Čechách. Slavnost se koná na zámku kde sídlí domov důchodců a pořadatelé i návštěvníci jsou zde velice vřelí. Vše si dělají sami a o to je to kouzelnější. Velký úspěch mělo vystoupení z období gotiky se zapojením ohňů a určitě přijedeme i v roce příštím.

6.9. - 8.9. Mariánská pouť v České Kamenici. Tento víkend byl povedený, počasí krásné ... Hned po příjezdu si mnozí vyzkoušeli adrenalinový park, tedy parčík :-D Bylo zde mnoho atrakcí pro děti i dospělé. Program jako vždy zajímavý a nabitý. Bitva byla z období pirátů a do hlavních rolí byli obsazeni Gríšanda s Gríšou ml. a moc si to užili, vše se povedlo. Gríšové pak odpoledne opečovávali kejtu nad ohněm a všichni si nacpali pupíky :-D Nechyběl ani večerní koncert či ohnivka zakončená ohňostrojem.

14.9. 1. ročník Cvikovské Ostrve. Ve spolupráci s odborem kultury jsme zorganizovali soutěž skupin historického šermu ve vystoupeních. Nejlepší z nich vybrala porota. Skupiny byly čtyři a program zaplnil celé odpoledne. Soutěžily: skupiny Skeleton z Roztok u Prahy, Artus Bohemica z Prahy, Streitax z Prahy a Manus Regis z Prahy. Mezi zcénkami nám čekání zpříjemňovala hudba v podání skupiny Řemdih a Dixi DC. Celou soutěž vyhrála skupina Streitax z Prahy. Bylo to moc hezké odpoledne a už se těšíme na příští rok.

20. - 22.9. Kunětická Hora - 1. ročník Kunětického vinobraní. Vyrazili jsme na dalekou cestu na Kunětickou Horu. Počasí nám celý den nepřálo, byla zima a pršelo. Návštěvnost ale byla celkem vysoká. Spolupracovali jsme s našimi přáteli ze skupiny Rytíři Jedové chýše, kteří nás sem pozvali. Po celý den jsme byli u soutěží a bylo zde několik vstupů s vystoupením. Domů jsme ale jeli promoklí a promrzlí, těšili jsem se do tepla :-D 

27. - 29.9. Hrad Houska. Zde se konala smyšlená bitva z období gotiky. Nutno podotknout, že scénář této bitvy byl opravdu nádherný a je to bitva na pokračování. Pro diváka je to jistě strhující příběh a pro účinkující velký zážitek. Samotný hrad Houska je malý, ale zajímavý a jsme rádi, že jsem jej mohli vidět a poslechnout si zajímavý příběh o tajemnu a pekle, který se k tomuto hradu vztahuje.

11. - 13.10. sněm Řádu Modrého kříže. Jako každý rok i letos se konal sněm Modrého kříže. Než došlo k samotnému schůzování, tak se celé odpoledne soutěžilo v různých hrách jako střelba z luku, hod kládou do dálky, turnaj apod. A po schůzování se hodovalo a pilo a zpívalo a byl to fajn večer.

7.12. Děti lesu, les dětem. Zde jsme byli již po několikáté a to díky spolupráci s panem Macelou. Opět jsme si připravili několik otázek z historie, které děti postupně vyplňovaly. Na různých stanovištích byly ještě myslivci, rybáři, pejskaři aby jsme všichni společně udělali dětem krásné a zajímavé dopoledne. Nakonec všichni dostali horký čaj a gulášek :-)

Tím nám končí rok 2013, byl opět naplněn a teď si rádi odpočineme a nabereme síly do roku 2014.

ROK 2014

22. 2. Chlumec u Děčína
Dne 22. února jsme vyrazili na první vystoupení sezóny do Chlumce u Děčína, kde se konaly slavnosti na počest slavné bitvy. Počasí nám přálo i přesto, že byla zima. Odpoledne proběhlo vystoupení Rustador, se kterým nám pomohla skupina Malchus z Děčína. Večer jsme společně předvedli gotický turnaj s ohnivou show. Tuto akci jsme si užili, protože to byla první v tomto roce a velmi se povedla.

22. 3. Ples v České Kamenici
Šermířský ples v České Kamenici pořádaný SHŠ Řádem Černých rytířů nás nezklamal. Téma bylo "Upíři" a byl jím provázen celý program, od kostýmů, přes výzdobu, po vystoupení pořádající skupiny. Půlnoční překvapení bylo opravdu originální - břichaté a "chlapské" tanečnice. 

30. 4. Pálení čarodějnic ve Cvikově
Pro tento rok jsme si připravili stezku odvahy pro děti i dospělé. Nás bylo málo, ale poradili jsme si s tímto úkolem a myslím, že na nás děti vzpomínají ještě dnes. Cesta byla krásně osvětlena svíčkami a foukal klidný větřík. Tuto akci jsme si nemohli neužít a dlouho jsme si vyprávěli zážitky, které jsme zažili.

9. 5. - Staré Křečany
Jako každý rok, se touto dobou sjíždí několik šermířů z různých skupin, aby zahájilo šermířskou sezónu a to v podobě víkendového soutěžení ve střelbě z luku a kuše, hodem sekyrou, boji na kládě, hodem kopím nebo takovým turnajem i sloním během. Trávíme tu celý víkend od pátku do neděle, kdy si užíváme pohodové a přátelské atmosféry. 

17. 5. - CVIKOVSKÉ HŘMĚNÍ
Tak a je to tu. Opět pořádáme bitvu z období třicetileté války. Celý týden probíhají přípravy v plném proudu, nikdo neví kam dřív skočit a počasí nám zatím přálo. Ovšem to by nebyl Cvikov, aby nezapršelo. Už od pátku se to začalo mračit a spolu s prvními přijíždějícími šermíři začalo mrholit. Náladu to nikomu ale nezkazilo. Večer se hrálo na vše, co se našlo po ruce, zpívalo se z plných sil, jedlo a pilo až do pozdních-brzkých hodin.
V sobotu ráno všichni očekávali výstřel z děla jako tradiční budíček, ale protože se tak nestalo, někteří skoro zaspali ... Budíček nešel vzbudit :) Během dopoledne přijíždělo ještě spousta šermířů, za což jsme byli moc rádi. Dopoledne pak ještě proběhl nácvik na bitvu, při kterém bylo dokonce chvíli hezky. Od 12 hodin panovala kostýmová povinnost. 
Ve 12:30 nastoupily na plac tanečnice ze zájmového kroužku ve Cvikováčku a po nich nám všem zahrála skupina Lužická tráva. Pak účinkovali herci se svými loutkami z divadelního klubu Klubíčko Cvikov a zahráli pohádku Lotrando a Zubejda.
Odpoledne se všichni šermující a střílející začali chystat na bitvu. Po prvních výstřelech se rozpršelo, jak jinak. Ani se nedivím, že se nikomu nechtělo umírat :) Ale i přes nepřízeň počasí přišlo dost lidí. Po bitvě měli vystoupení naši přátelé šermíři, kde předváděli své střílející miláčky :) a střílelo se o sto šest. Po tomto vystoupení bohužel už někteří odjížděli domů a ti ostatní si konečně mohli dopřát i pivo. Do ranních hodin se slavil úspěch, zpívalo se a jedlo a nikdo se nemohl nudit. 
V neděli ráno jsme si všichni přispali a pak se pomalu začalo uklízet, balit, odjíždět, loučit se atd. To je část víkendu, kterou nemá rád nikdo z nás. Už se moc těšíme na další takové akce.

31. 5. - Jablonné v Podještědí a Dětský den ve Cvikově
Čekal nás náročný den. Ráno jsme se vypravili na část dne do Jablonného, kde probíhala pouť. Vystoupili jsme zde s turnajem, se kterým nám pomohl Malchus, ale předtím jsme sami předvedli svou novou loupežnickou pohádku, která měla svůj první úspěch, jak u nás, tak u obecenstva. Odpoledne jsme část obou skupin nechali v Jablonném a část jela do Cvikova, kde na kynologickém cvičišti probíhal Den dětí. Jeli jsme tam s velmi krátkým vystoupením na souboje a pak jsme byli k dispozici u soutěží pro děti. Tento den jsme zakončili společně s Malchusem výbornou večeří od našeho kuchaře Štefánka :)

27.-29. 6. - Šluknov
Tuto akcičku pořádal Řád Černých rytířů ve velkém parku ve Šluknově. Jednalo se o takový den pro děti, které měly soutěžit na různých stanovištích. Každé stanoviště představovalo jednu pohádku. My jako Garďáci jsme byli za Sněhurku a sedm trpaslíků, s čarodějnicí a princem. Měli jsme velký úspěch a celou akci jsme si užili i jinak než jako šermíři.

5. 7. - Horní Police aneb Bylo nás pět
V sobotu 5. července se jen pět z nás odvážilo a jelo na bitvičku do Horní Police, která zde probíhá každý rok jako součást místní pouti. Protože nás bylo méně než obvykle, museli jsme být rozděleni tak, abychom dali dohromady souboje do bitvy. Samozřejmě bitva byla o zdejší tvrz, která byla nepřáteli dobyta a vypálena. A proč Bylo nás pět? Jeli totiž Mára, Pepča, šéfová Léňa, Gríša a Evík.

11.-12. 7. - Bělá pod Bezdězem
V pátek navečer jsme vyrazili do Bělé, kde se ten víkend měla konat menší slavnost. Po příjezdu jsme zjistili, že máme své zázemí uprostřed krásného náměstí, které bylo zároveň jako park. V sobotu ráno nás čekal krátký průvod s králem a po něm následovalo naše vystoupení Rustador. Sklidil úspěch a po zbytek dne jsme měli "padla". Jen jsme se společně s ostatními střídali u soutěží pro děti. Navečer jsme vše uklidili a přesunuli se do ubytovny Cvikováčku, kde nám další den začala naše týdenní "dovolená" s dětmi.
 Mimo to na této akci vznikla naše oblíbená skupinová hláška, a to "Ťuk na placák" :D :D

13.-19. 7. - Dětský tábor ve Cvikově
Neděle
Dopoledne jsme děti seznámili s jejich celotýdenním programem. Téma tábora bylo "O poklad loupeživého rytíře z Milštejna". Děti každý den dostaly kus mapy a podle celé mapy pak hledaly na konci týdne poklad. Pak jsme zahráli naši loupežnickou pohádku, která se nám moc povedla. Odpoledne jsme nechali volné kvůli případné možnosti pobytu v bazénu a na večer jsme děti zkoušeli, co si pamatují z předešlého roku o zbraních. Ti, co nebyli loni na táboře, jsme to doučili.
Pondělí
Ráno po snídani jsme pro děti nachystali soutěže. Hod kopím, střelba z kuše a luku, kroužky. Děti to bavilo a my se rozhodli, že se soutěží zúčastníme "nedobrovolně" taky, a tak Evča s Kubou pomáhali jedné skupině - Křižákům, a Miška s Márou druhé skupině - Ďáblům. Večer před večeří se zahrál fotbal a po večeři vybíjená.
Úterý
V úterý jsme pro děti vymysleli náročnější program. Odvezli jsme auty děti do Rousínova a šlo se odtamtud na Milštejn. Děti byli nadšení, ale komu se nechtělo, byla Miška s Evčou. Den předtím trénovaly na ohnivou show a bolely je moc nohy :D Cestou na zříceninu jsme udělali několik zastávek spojených s přečtením několika zajímavostí o Milštejně a jeho historii. Nahoře se dozvěděli také o jeskyních, o skrytém pokladu a třeba o torzu buku starého přes 400 let. Cestou dolů se pro děti přichystala zastávka, na které měli postavit co nejkrásnější "domečky". Křižáci postavili čínskou vesnici a Ďáblové velké hradiště. V Rousínově se děti odvezli zase autem do tábora. Večer se udělal táborák a my si s dětmi dali buřta a zazpívali si.
Středa
Dopoledne proběhlo ještě několik soutěží a po obědě jsme se vydali do Lindavy, kde měli karatisti svůj tábor. A že si prý zahrají děti fotbal. Děti jsme litovali, protože samotné hřiště bylo opravdu velké. Pak vedoucí přišli s tím, že si fotbal zahrají i vedoucí, s čímž jsme nebyli vůbec spokojení. Byla proti nám velká přesila a my s fotbalem nemáme nic společného :D Pěkně nás vyklepali a nejspíš si to užili. Pak si zahráli zase děti a my si mysleli, že pro nás si už nikdo nepřijde, ale mýlili jsme se. Museli jsme znovu na hřiště. I s propůjčenou pomocí jsme to projeli. Po fotbale nám ukázali své karatistické umění s vysvětlením. Rozloučili jsme se a vrátili se k nám do tábora, kde po večeři děti předváděly pantomimou pohádky. Byla to opravdu legrace.
Čtvrtek
Ráno děti dostaly za úkol vyčistit všechny zbraně a zbroje. Věřte, takhle čisté jsme to neměli nikdy :D Po obědě k nám dorazili děti a vedoucí z Lindavy a na oplátku jsme jim dali my přednášku o našem umění. A potom děti mezi sebou soutěžily. Nejdříve přetahovaná, kterou vyhráli cvikovští, potom střelba z luku a zároveň hod kopím a následoval pětiboj - přeskákat jako žabky, přešlapovat na deskách, slalom s míčem a zpět. V závěru jsme dva vedoucí navlékli do zbroje a nechali je přeběhnout celé naše hřiště a pak i boj. Měli toho až po krk a my to brali jako pomstu za ten fotbal. Po večeři jsme všem předvedli náš gotický turnaj s ohnivou show. Tady si poprvé zatočila Evča. 
Pátek
Ráno děti našli dopis od rytíře z Milštejna, který jim ukradl prapory a ukryl je v lese. Děti měly za úkol prapory najít a získat je zpátky. Musely splnit všechny úkoly, které na ně cestou čekaly. (...a že byla fuška to vymyslet :D...) Děti ale byly šikovné a rychlé, a tak úkoly splnily, rychle našly prapory a protože nám zůstalo dost času, v lese jsme se zdrželi. Po obědě jsme pro děti vymýšleli úkoly a soutěže v bazénu. Večer jsme nachystali karneval. Děti si vymyslely masky a kostýmy a my jim pomohli. 
Sobota
Po snídani se Kuba s Evčou vydali napřed připravit šipkovanou. Děti to měly trochu delší a zábavné bylo, že vedoucí, kteří šli s nimi, nevěděli vůbec nic, jako děti. Nakonec se zpožděním dorazili všichni a tak se pospíchalo do tábora na oběd. Po obědě šly děti do bazénu a Evča s Márou vzali truhlu s pokladem a šli ji schovat do pískovny. Děti pak podle celé mapy šly hledat poklad. Nakonec ho našli všichni. V táboře jsme pak ještě rozdali několik diplomů a oficiálně se s dětmi rozloučili.

... Byl to pro nás sice náročný týden, ale nikdy na něj nezapomeneme. Je nám zároveň líto, že byl poslední.
Na tomto táboře také vznikla teorie, že měsíc není kulatý, ale že je čtverec nebo že "Nemusíme každej den pít, máme rum". :D

26. 7. - Tisá
Týden po táboru, 26. července v sobotu se chystáme na vystoupení do Tisé u Děčína, kde se konala Anenská pouť. Vystoupení máme v půl jedné a pak ve tři hodiny. Štefánek nám začal vařit oběd a nás čekala pohádka, která se sice nepovedla podle očekávání, ale obecenstvo bylo spokojené. Po vystoupení jsme se s chutí pustili do guláše a zároveň přijeli Malchusáci...akorát na dlabanec :D Proběhl nácvik turnaje a když odbyla třetí hodina, začalo vystoupení. Chlapům se turnaj povedl a sklidili úspěch. Vůbec se nám nechtělo balit, uklízet a někam odjíždět, a tak jsme uklízeli pomaloučku polehoučku. Už se těšíme na další akci, kterou je bitva na Mělníku.

1.-3. 8. - Mělník
Než vyrážíme, kontrolujeme, jestli jsme zabalili vše potřebné ... repelent, opalovací krém, nafukovací bazének pro Elinku (jinak pro všechny), máme vše. Ano, podle seznamu jedeme na Mělník :D Jede nás málo, spíše ženské než chlapi - Léňa, Alča, Elinka, Evča, Miška a Gríša. Všichni ostatní měli bohužel jiné povinnosti. Večer po dostavění stanů jsme museli začít dodržovat pitný režim, protože komáři nás nezklamali a štípali o sto šest. Tady Léňa vyslovila, že jí je tak blbě, že nemá ani tužku :D :D Dopoledne proběhl nácvik na bitvu a pak začal samotný program celého dne. Ukázka hadů, kejklířské představení a perfektní pohádka od jednoho herce. Hrál Sněhurku a sedm trpaslíků, později Romíka a Julču. Ve čtyři hodiny začala bitva, samozřejmě 40 stupňů na sluníčku a my nabalení ve zbrojích a kostýmech. Večer jsme si užili  podle našeho. Po dlouhé době jsme nemuseli nic organizovat a tak jsme si tuto akci užili a vychutnali více než dost. I přes ty komáry ... :)

16.8. - Nový Oldřichov a Nový Bor
Asi v 11 hodin dopoledne jsme měli sraz a hned jsme se shodli, že to bude jeden z náročných dní, buď pršelo nebo pařilo sluníčko a máme mít dvě vystoupení, pokaždé jinde. Přijeli jsme do Nového Oldřichova, kde se konala tradiční hasičská pouť. Jdem si zaplnit bříška dobrým masem. Naše vystoupení se o půl hodinky posunulo, protože před námi vystupoval kouzelník. Nad jeho kouzly a triky jsme nestačili zírat. Zrovna, když jsme přišli na řadu my, rozsvítilo se sluníčko. Vystupovali jsme s naší loupežnickou pohádkou, přidali jsme scénku s vysavačem. Po vystoupení jsme nasedli do aut a přesunuli jsme se do Nového Boru do letního kina...
... Po příjezdu jsme byli mile překvapeni, protože v tak krásném a příjemném prostředí jsme ještě nevystupovali. Prošli jsme si stánky, vyhlédli vhodné místo pro naše vystoupení a pomalinku se připravujem. Zde jsme předvedli jen zkrácené vystoupení kvůli ukázkám soubojů. Gríša si zde zahrál roli domovního prodejce a nabízel všem vysavač :D :D :D

23. 8. - Sloup v Čechách
Tuto sobotu jsme měli dlouhý den. My vlastně nic jiného neděláme :D
Čekalo nás vystoupení na zámku ve Sloupu v Čechách v domově důchodců. A večer se konala oslava narozenin Gríši a Elinky. Gríša si oslavil své 60. narozeniny a Elinka svoje 3. narozeniny. A protože si to rádi komplikujeme, naše holky se vydaly do Nisy v Liberci na nákupy, tudíž veškeré přípravy připadly na chlapy.
Vystoupení bylo pojato jako turnaj dvou rytířů o místo nejvyššího rytíře za doprovodu hudby a ohnivé show. 
Po úspěšném vystoupení jsme se těšili na blížící se prohýřenou noc :D Sjížděli se známí, příbuzní a přátelé a oslavencům se mohlo konečně popřát a předat dárečky. Gríša dostal dort ve tvaru listiny s pečetí a nekonečně mnoho zásob tekutin na "horší časy" :D a Elinka dortíka ve tvaru sluníčka a spoustu hraček. 

30. 8. - Chlumec
Na tuto akci byli pozváni jen páni, a tak od nás jel Gríša, Pavlík a Mára. Pořádal to Řád černých rytířů. Před bitvou proběhly ukázky soubojů na koních, šerm s mečem a sekyrou a to vše jen v kroužkových zbrojích. V sobotu proběhly dvě bitvy, první byla mezi Čechy a Němci, kde zvítězili Češi, a druhá bitva mezi husity a křižáky. Ten den někteří ještě odjeli na do Ústí nad Labem na severní terasu v areálu Laguna na pirátskou bitvu. Samozřejmě se zúčatnilo v malém počtu Garde a tak zapršelo :D

13. 9. - CVIKOVSKÉ OSTRVE
V pátek jsme se nejdříve sešli u Gríšovců a odtamtud se jelo nakoupit do obchodu...samozřejmě jídlo a pití :D Pomalu jsme se začali připravovat na celý víkend.Modlili jsme se, ať nám vyjde krásné počasí, protože celý týden předpověď (drbna jedna) hlásila, že bude pršet a bude zima. Jelikož přijeli první kamarádi šermíři, začalo se popíjet a zpívat...tradičně :D Štefánek nám připravil skvělé buřty na pivu.
V sobotu ráno začal správný chaos. Někdo jel do letního kina dodělat přípravy, někdo zůstal v naší původní klubovně ve Cvikováčku, a nikdo nevěděl co dřív udělat. Dopoledne rychle uteklo, přijeli skupiny - Řád černých rytířů, Vae victus, Streitax a Citadela. Tyto skupiny si zasoutěžili o nejlepší vystoupení. Mezi jednotlivými vystoupeními hrála kapela Dobráci a zahrál nám i Řemdih. V jednu hodinu začal oficiální program, lidí nebylo moc, byla době oběda a tak jsme čekali na odpolední hodiny až se program pořádně rozjede. Po celém dni se porota rozhodla, že první místo za nejlepší vystoupení dostane skupina Vae victus z Teplic, kteří měli krásné veršované vystoupení. Po celý den byl k dispozici dětský koutek a stánky s občerstvením. Večer pár lidí odjelo a zbytek se chystal s námi do klubovny, kde se slavil úspěch celého dne. Počasí se nám opravdu povedlo, lidé byli spokojení, nic se nepokazilo, vystoupení byla krásná, vše klaplo jak mělo...co si více přát? Snad jen to, aby se další ročník vyvedl minimálně stejně dobře. :)

19.9. - Fire show Česká Kamenice
Tato akce se netýkala celé skupiny, jen těch, kteří točili ohnivou show, takže Mára, Míša a Evča. Přidal se k nám zde i Kuba. Pozvala nás sklářská škola, protože zde pořádala svou soukromou sklářskou noc. Samozřejmě nás zbytek skupiny v tom nenechal a jeli nás ostatní podpořit. Ohnivá show se povedla, Míša s Evčou zde plivaly oheň, což překvapilo hlavně naše členy, kteří to nevěděli. Pršelo nám, ale to nám náladu nezkazilo. Sklidili jsme velký potlesk a my bylo opravdu spokojení s výsledkem. 

20.9. - Velké Březno
Gríša, Alča, Léňa, Pavel a Miška vyrazili tento den na pirátskou bitvu, kterou pořádal opět Řád černých rytířů ve Velkém Březnu. Všichni převlečení do pirátského se těšili na tuto akci, avšak jsme byli zklamaní. Kvůli malým dotacím z města se pořádající musel uskromnit a tak to byla zatím nejhorší akce v našem životě. Žádné stánky, jen krčma a pár soutěží pro děti. Nepřišlo ani moc lidí, nehrála ani žádná hudba. Tuto akci zakončil obrovský "slejvák", kde jsme měli pocit, že musí pršet i ze země. Tím, že jsme zde byli jen na otočku, jeli jsme domů v tom, v čem jsme přijeli, úplně promočení na kost. Pak nám to bylo už jedno a všechno jsme svlékli a jeli domů. 

28.9. - Houska a Velká Bukovina
V sobotu se zde konala smyšlená fantasy-gotická bitva o Huntovi, démonovi z pekla. Byla to závěrečná bitva trilogie, která skončila definitivním koncem ďábla. Akce se zúčastnilo kolem 80 účinkujících, za naši skupinu jel jen Mára a Gríša. Bylo to fajn, ikdyž jen na krátkou dobu. Po bitvě se zajelo na rozlučku se sezónou, kterou konal Šulcák od Černých do Velké Bukoviny. Nešlo zde o šermování, ale o zapití celého roku.

3.10. - Sněm Modrého kříže
Organizovala to skupina Akvilo, ale zázemí jsme poskytli my. Z naší skupiny jsou členi Modrého kříže Gríša a Pavel. Tento řád funguje už několik let a vystřídalo se v něm mnoho členů. Jednou ročně se scházejí a diskutují o nových šermířských technikách, změnách, co se týče řádu a celkově o všem. Sněm trvá i několik hodin a někdy tam smí i host, který do diskuze nemá co zasahovat. Pro oživení se rytíři účastní i soutěží jako je střelba z kuše i luku, z brokovnice, hod kopím, sekerou a nožem. Patří zde i turnaj s meči a nebo kuželky.

1. 11. - Narozeninová šermířská akce
Jelikož několik z nás na podzim slaví narozeniny, rozhodli jsme se, že je oslavíme společně. Šlo o narozeniny Léni, Pepy, Evči a Alči. Plno jídla, pití a také dárků. Oslavenci dostali pěkně na prdel :D až do rána se řádně slavilo, tak jako se narozeniny slavit mají :D 
Celkově nás tuto sezónu už akce nečekají, tudíž se scházíme spolu a pořádáme soukromé akcičky.

Stěhování klubovny
Na konci listopadu a začátkem prosince jsme rozhodli, že pro fungování skupiny bude lepší, když se přestěhujeme do jiných prostorů vzhledem k novým podmínkám ze strany nového vedení Cvkováčku. Nechceme dělat zle a tak jsme si našli jiné prostory. Naše nová klubovna je v bývalém kulturním domě, klubovna je menší, avšak dostupnější pro nás všechny a útulnější.

6.12. - Děti lesu - les dětem
Jako každý rok jsme byli požádáni o spolupráci s organizací této akce. Dostali jsme instrukce a šli jsme na své stanoviště, kterým byla pískovna. Byla opravdu zima, teplé ponožky nestačili a my jsme přešlapovali jak jsme mohli, nesměla chybět zásoba teplého čaje v termosce. Překvapila nás velká účast dětí a dospělých i přes tu zimu. Krásná povedená akce, ale stejně jsme se těšili do tepla. :D

31.12. - Silvestr
Celá skupina souhlasila s tím, že konec starého roku a příchod roku nového oslavíme společně. Sešli jsme se u Máry na Krompachu na jeho chalupě, opravdu nádherné klidné místo. Přidal se k nám Kuba i Robo. Jídla jsme nakoupili všichni dost a o pití ani nemluvím :D Celý večer jsme se bavili po svém, avšak jsme zapoměli hlídat čas, aby nám neuteklo odpočítávání. Stihli jsme ale :) vystříleli jsme si i svůj ohňostroj, dali si přípitek, popřáli sobě navzájem zdraví a štěstí a šlo se pokračovat v oslavách. Krásný rok 2014 je za námi a rok 2015 před námi, tak ať je skvělý!!!!! :D