Svet-Stranek.cz
skupina historického šermu
SHŠ GARDE

Kronika 2010-2011:skupina historického šermu

Kronika 2010-2011


Rok 2010


Začal rok 2010 a máme toho v plánu opravdu mnoho. Rozrostli jsme se o nového člena Juru, kterému jsme začali říkat Jánošík a máme v plánu pořádat bitvu.


Tak nám přeji hodně štěstí do tohoto roku :)


1.2.  Přípravy na bitvu a další akce jako jsou čarodějnice či dětský den ve Cvikově jsou v plném proudu.


21.2. Tohoto dne jsme vyrazili do Mimoňe na Masopust. Konal se tu první ročník a pro nás to byla první akce v tomto roce. Přijeli jsme na pozvání našich přátel skupiny historického šermu Mimoňská garda a byli zde ještě Tepličtí žoldnéři.Odpoledne začalo průvodem a dále přišly ukázky šermu. Vystoupení bylo z období baroka a velice se vydařilo. Získali jsme několik nových kontaktů.  Co se počasí týče, tak den začal hezky, ale ke konci přišla pořádná chumelenice. Poprvé s náma byl Jura a vyvedlo se to, teda pokud pomineme to, že zde Jura krom jiného bojoval i s řádnou kocovinou :-))) . Domů jsme jeli spokojeni.


6.3. Šermířský ples v Novém Boru,kerý pořádají naši přátelé ze skupiny Rytíři lužických hvozdů. Byli jsme zde všichni. Atmosféra byla fajn a líbilo se nám zde.


27.3. Se konal jižv 25.ročník plesu v České Kamenici. Ples pořádá Řád černých rytířů. Opět jsme jeli všichni, část nás spala u kamaráda Žabáka. Ples se vydařil, atmosféra byla úžasná a půlnoční překvapení se opět povedlo.


3.4. Pašijové hry v České Lípě. Šlo již o sedmý ročník, ale my jsme se zúčastnili poprvé. Velice se nám to líbilo. Již několik týdnů před konáním jsme se každou neděli vydali na nácvik. Akce se konala na Vodním hradě Lipý. Šlo o předvedení ukřižování Ježíše Krista. Hra je úžasná, atmosféra nádherná a příští rok se sem určitě vydáme znovu.


8.4. Jsme přivítali nového člena - Michala Pintéra ze Zákup. Velmi šikovný klučina :)


23. - 25.4. Bitva Brandýs nad Labem. Tento víkend pro nás byl zajímavý tím, že jsme poprvé za mnoho let jeli jinam než na Libušín. Šlo o příjemnou změnu, které není třeba litovat. Akce byla komorní a o to příjemnější to pro nás bylo. Celý den se zde střídala různá vojenská období od gotiky po 1. sv. v.. Bitva se konala večer v zámeckém příkopu a poté si ještě šermíři zabojovali v zámecké zahradě. Všichni byli spokojeni a pokud bude jiná akce i příští rok, určitě toho využijeme :)


30.4. Pálení čarodějnic ve Cvikově. Toto se pro nás stalo již tradicí. Pro tento rok jsme si připravili zcela nové vystoupení k tématu. Začali jsme zapálením vatry ve 20h a ve 20:30h začalo samotné vystoupení, které se nám myslím velice povedlo a těším se na jeho další prezentování. Jen osvětlení se nám ukázalo jako nedostačující, ale pro příště je to pro nás ponaučení :)


1.5. Slavnosti v Ústí nad Labem. Zde jsme pomáhali Šulcínovi v jejich vystoupení. Nebyli jsme zde všichni, ale bylo to fajn. Jen to počasí zcela nevyšlo. Byla zima a chvíli pršelo, chvíli svítilo sluníčko...


7. - 9.5. Jsme vyrazili do Křečan na oblíbený den netradičních her a soutěží. Byli jsme zde v plném počtu a ztrávili zde úžasný víkend plný zábavy a smíchu. Jen ty noci byly ještě dosti chladné. Gríšanda se i přes to,. že nesoutěžila naplno umístila na krásném třetím místě, což pro ní bylo velkým překvapením, vzhledem k tomu, že to úmyslně flákala :))) :))) :))) Přes den nám počasí vyšlo a soutěžilo se pod dohledem sluníčka. Večer pak byla uskutečněna cesta odvahy pro nejmenší a i ti si to patřičně užili :)))


14. - 16.5. se konalo 3.CVIKOVSKÉ HŘMĚNÍ

přípravy vypukly již mnoho dní předem. Po dlouhém očekávání jsme se dočkali pátku a přijeli nám první šermíři. Večer se konal průvod do města , kde jsme předvedli několik ukázek a večer byl zakončen ohnivkou v podání našich přátel ze sdružení Zirkon. Jediné co nám nepřálo bylo počasí. Pršelo a byla opravdu zima, ale i přes to se nám v sobotu ráno začali sjíždět naši přátelé šermíři a naše obavy z malé účasti zmizeli. Nakonec přijelo 129 účinkujících. Dopoledne byl vypraven další průvod a ve městě proběhlo oficiální zahájení. Konal se zde totiž souběžně ještě Baraban Etnofest se kterým jsme akci spojili. Ve tři odpoledne pak začala samotná bitva. Počasí nám vyšlo vstříc a přestalo pršet. Diváci přišli a bitva se povedla. Gríšanda si užila své znásilnění opravdu naplno a zvláště pak chvíli kdy jí zabíjeli milého :))) kdo tam byl, ten ví ... :))) :))) :))) Ti co nás hned neopustili večer příjemně poseděli a určitě bychom chtěli na tutop tradici navázat a příští rok se do toho pustit znovu. VŠEM ZÚČASTNĚNÝM MOC DĚKUJEME! (jinak po upozornění všímavého kolegy jsme nakonec došli k tomu že šlo již o ročník čtvrtý)


29.5. Dětský den ve Cvikově. I tady se již stalo tradicí naše účinkování. Předvedli jsme naše vystoupení z období třicetileté války a opět pro děti připravili soutěže. Počasí nám přálo a smálo se na nás sluníčko.


Gríšanda se ještě tento den účastnila svatby v Děčíně a to na pozvání SHŠ Askalon, kde se zapojila do jejich vystoupení v podobě těhotné cikánky s dítětem a udělala ženichovi scénu :)))


5.6. Slavnosti ve Štětí. Tyto se konaly celý víkend, ale díky špatné domluvě jsme dorazili jen na sobotu :( Měli jsme zde vystoupení a zabojovali si v bitvě. Počasí přálo a bylo opravdu nádherně. Domů jsme dojeli až v ranních hodinách :)


18. - 20.6. Tolštejnské slavnosti. Na bitvu vyrazila celá skupina. Vzhledem k tomu jak se rozrůstáme nám již nestačí dvě auta, takže jsme se museli naskládat do tří :))) Asi to bude potřebovat brzy autobus :))) :))) :))) Koupili jsme zde další stan od Lukáše Bišky, bývalého člena Pánů z Děčína. Bitvy zde byly dvě a mezi nima jsme měli vystoupení. Vše má ale jeden háček... Gríšanda musí mít vždy něco extra a tak si hned v první bitvě zlomila kotník... A co stálo ve zprávě pro RTG??? Při čekání na znásilnění na šermu si zlomila pr. nohu... :))) :))) :)))  Vystoupení bylo jednou velkou improvizací, kdy místo kaprála zaujal Michal ( v sukni ) a role se zhostil statečně. Vše dopadlo dobře a domů jsme jeli spokojeni.


26.6. Konaly se Sklářské slavnosti v Novém Boru. Nejel s náma Gríša s Gríšovnou neb se jeli "nažrat" k pražákům na svatbu :) Pomáhali nám Malchusáci a dali si celé dopolední vystoupení. Předvedli gotický turnaj a Báby "sorry" je nezapomenutelné. Další vystoupení pak bylo na nás. Gríšanda plnila funkci pozorovatele, kdy se sádrou seděla bokem. Kluci udělali ukázky z třicítky a odrovnali dva kordy.


Z Boru jsme jeli hned do Šluknova na slavnosti. Bitvu jsme nestihli, ale Míša s Barbarem vystupovali v ohnivce. Michal měl premiéru a bylo to na něm vidět, ale jinak to bylo dobrý. Celou neděli jsme pak proseděli vedle stanu a to i proto, že Gríšandě se ze sádrou špatně běhalo :) Bylo nádherně, dlabali jsme melouna a zmrzlinu a drbali... byl to fajn relax. Domů jsme dojeli v nedělní podvečer.


3.7. Cyrilometodějské slavnosti na Krompachu. Zde s náma šermovali pražáci. Dělali se ukázky, oni gotiku, my třicítku. Den byl hodně parnej, ale vystoupení se povedlo. Hned poté jsme jeli do Horní Police, kam už s náma pražáci nejeli. Zde se konala tradiční Třešňová pouť, kam jezdíme na pozvání Otakara Zamazala se sdružení Zirkon. Moc lidu se mu nesjelo, ale zato se zde na svém dvoukolém oři objevil "Pejrak", kterého jsme už dlouho neviděli. Přijel se Žabákem. Sekli se sice o pár století, když přijeli v gotice, ale zato zaujali v boji natolik, že tam ostatní menšina vypydala joko že je tam navíc :))) :))) :))) dlouho jsme se takto nezasmáli. Večer pak proběhla ohnivka a na závěr lidé zapalovali lampionky a pouštěli do vzduchu. To bylo úžasné a v danou chvíli snad i lepší než ohňostroj. Domů jsme přijeli pozdě v noci.


6.7. Dětský tábor v Kytlicích. Vystoupení jsme pojali v rámci tréninku. Chtěli nás tam jako překvapení, takže se na nic netušící děti vrhla horda plechů v počtu čtyř udatných rytířů a děti byly nadšeny. Po ukázkách se na nás děti sesypaly s hromadou otázek, kdy Gríša statečně odpovídal. Nakonec jsme dostali dlabanec a odvezli nás domů. Přijeli si pro nás totiž policejním autem, což byl pro kluky zážitek a Gríšanda si vezla nohu v luxusu v autě s Gríšou.


11.7. Dětský tábor Cvikov. I zde jsme to pojali v rámci tréninku. Šermovat pro děti je vděčné a líbí se nám to. Opět jsme dostali kus žvance a jeli domů. To samé se odehrálo 14.7. ve vedlejším táboře.


23. - 25.7. Bitva Krásný Buk. Bitvy se ke škodě účastnili jen tři gríšovci a pes. Akce byla komorní a hodně propršená. Chvíli to vypadalo, že se ani šermovat nebude. V noci z pátka na sobotu to trochu vytopilo náš stan... teda hlavně Gríšovna si zaplavala a v sobotu po akci jela domů s Gríšou ml. neb ten bojoval při pracovním nasazení, aby nakrmil hladové krky. Potkali jsme zde i zrzavého Pýdu, kterého jsme už celou věčnost neviděli, což bylo úžasný. Akci chtějí opakovat, tak už se na ni těšíme. Pořádá ji skupina Streitax z Prahy.


" všude samej slimák a voda a mravenec.... :))) "


tato akce už se nekonala.


6. - 7.8. Holany. Zde se konaly slavnosti... teda měly se konat. Pomoc jsme přislíbyli Malchusákům. Vše bylo zmařeno neb oblaka se rozhodla že  nám nadělí trochu vody. Ráno nás opustil Barbar, protože se dozvěděl, že mu voda vlezla bez pozvání až do baráku a valila se tam ze všech stran. My to nakonec také vzdali a odpoledne jeli domů. Cvikov byl zčásti pod vodu a bylo to celkem hrozivé. Nebe si to bohužel nerozmyslelo a nadělilo hromady vody celé republice. Liberecko na tom bylo hodně špatně. Barbarovi se voda prohnala naštěstí jen chodbou, ale za to dvakrát... Když ji vyhodil předem, tak přišla zadem.


20. - 22.8. Rumburské slavnosti. Gríša s Gríšovnou byli šermovat v Polsku s pražákama a užívali si. Do Rumburka jela Gríšanda, Michal a Gríša ml., kteý byl ale pracovně nasazený a nemohl zde spát. Počasí se povedlo a Gríšanda už měla sundanou sádru, tak si pokulhávala po bojišti. Byly zde trhy a večer koncert zakončený ohňostrojem.


28.8. Sloup v Čechách. Zde se konaly zámecké slavnosti. Byl to den tzv. otevřených dveří neb v těchto prostorách sídlí domov důchodců. Počasí moc nepřálo, byla celkem zima a při vystoupení nám začalo pršet, ale líbylo se, což nás vždy těší. Jak se u nás stává zvykem, dostali jsme na konec i něco málo k snědku a jeli domů :)


5.9. Ústí nad Labem. Konaly se zde slavnosti a přijeli jsme na pozvání Řádu Černých rytířů. Ráno se jelo na Větruši, kam jsme dlouho hledali cestu. Šlo o mini bitvičku "dobití Větruše". Musím podotknout, že nahoře bylo opravdu větrno :))) Poté bylo vše přestěhováno na Severní Terasy. Zde jsme postavili stan, pomohli s vystoupením, utratili hodně peněz za jídlo a dobře se bavili. Je to nádherné místo. Vše bylo v noci zakončeno ohňovkou a pak jsme jeli domů. Unavení, ale spokojení.


10. - 12.9. Mariánská pouť v České Kamenici. I tuto akci pořádá Řád Černých rytířů. Je to pro nás jedna z posledních akcí v sezoně, takže si to sem jezdíme pořádně užít. Přijeli jsme v pátek a ubytovali se na zámku. Večer byl poklidný. V sobotu zde byla pouť a odpoledne bitvička na náměstí. Nejvíce se však vždy těšíme na večer, kdy se tu pořádá pořádná žranice. Poté jsme celou noc protančili na nádvoří při živé kapele. Byl to krásný víkend :)


1. - 3.10. Zámek Ctěnice. Pozvali nás přátelé ze skupiny Bohemica Sanguis z Prahy s nimiž už nějakou dobu úzce spolupracujeme. Měli jsme zde vystoupení z třicítky a sklidili velký úspěch. Dětem se to moc líbylo a všechny chtěly naverbovat. Hodně jsme se nasmáli my i všichni ostatní. Také zde byla bitva o hromadu sena a vyhrálo to pokolení ženské :))) Poprvé s náma vyjela Evička, která se rozkoukává, tak doufáme, že nám vydrží. Večery jsme trávili posezením v tunelu, kde pro nás bylo i nějaké to pohoštění a při svíčkách a kytaře čas pěkně plynul.


4.12. Děti lesu, les dětem ve Cvikově. Díky naší spolupráci se Cvikováčkem pod vedením pana Macely , jsme nezaháleli ani v prosinci. Tento den jsme trávili v lese za Veselákem u rokle. Zde jsme měli přichystané otázky pro soutěžící kteří chodí lesem po jednotlivých stanovištích a vyplňují testy z různých oborů jako např. myslivci, rybáři apod.  Pro tento rok jsme slíbyli účast i my a připravili si otázky z historie. Po ukončení jsme v ubytovně Cvikováčku dostali guláš a grog.  Dokonce i čokoládu od čerta a jeli domů.


16.12. Se konala výroční schůze.


17. - 19.12. Oslava narozenin v šermířském stylu na zámku ve Ctěnicích. Byla to poslední akce v roce a řádně jsme si ji užili.  Chvílema to vypadalo jak když je to tam jen pro nás neb SHS Garde vládla parketu celý večer. Byla zábava, hodně jsme se smáli a bylo to super. Chlapy mi vyjeli v nových skupinových kostýmech a opravdu to vypadá dobře :) Narozeniny slavili Honza s Kačkou z již zmiňované spřátelené skupiny Bohemica Sanguis a byla to společná sedmdesátka.


..........


ROK 2011


5.3. Šermířský ples v Novém Boru. Jako již tradičně pořádaný skupinou Rytíři Lužických Hvozdů z Nového Boru. Ples se vydařil, všichni jsme si zaskotačoli a všem byla oznámena novina o očekávaném příchodu nové členky :-D


11.3. Vystoupení na zábavě v Zákupech. Nejeli jsme všichni, vystupovali Gríša, Gríša ml. , Michal, Jirka, Evička a Gríšanda. Nejdříve jsme nastoupili s ukázkama a následovala Roxana. Zde se Gríšovi ml. zamotal při souboji meč do kostýmu a nestihl vykrýt sek na hlavu... a tak nám z něj na chvíli udělal Michal kasičku se třema stehama na hlavě... do smíchu nám tedy v tu chvíli nebylo, ale naštěstí vše dobře dopadlo a určitě na to z úsměvem vzpomínat budeme :-D


26.3. Šermířský ples v České Kamenici. Ples se jim opět povedl, večer byl nabyt ukázkami a tentokráte se nesl v duchu třicátých let. Půlnoční překvapení si pro nás jako již tradičně připravili Černí Rytíři a ukázali nám jak se tančí Irské Tance. Moc se jim to povedlo...


24.4. Pašijové Hry v České Lípě. Zde jsme byli podruhé a opět to bylo silně emotivní a vřele doporučuji nenechat si toto ujít. Byl vybrán nový Ježíš, který se role zhostil opravdu dobře... příští rok mu však asi budou sekat ruku neb se jim rozpadl kříž a upadlo jim jedno křídlo... :-D ale jinak se nám to opravdu moc líbilo a i počasí nám pro tento rok přálo. A poprvé jsme vyrazili se stánkem :-D


Navíc jsme zde navázali kontakt s "Ježíšem" a zjistili že krom páchání zázraků si ještě hraje v kapele The Viv a spolupráce vypadá dobře, takže nám zahrajou na Cvikovském Hřmění :-D


30.4. Severní terasa Ústí n/L - Víno na Laguně. Sem vyrazila Gríšovna s Gríšandou se stánkem. Byl to fajn víkend kde jsme přespali a užili si atmosféru z pohledu trhovkiň :-D Počasí se honilo a kabonilo, ale nezmokli jsme. Domů jsme dorazili až v sobotu v nočních hodinách.


1.5. Májové oslavy ve Cvikově. Předvedli jsme "Verbovačku" a povedlo se nám to. Poprvé se nám stalo, že naverbovanej voják ihned dezertoval a tak dostal modrou a byl nahrazen :-D Odpoledne to bylo příjemné, hrály zde různé kapely včetně cvikovských Pavouků a na konec zde zapěl Hrůza. Byl to hezký den :-D


7.5. Den netradičních her a soutěží ve Starých Křečanech. Konečně jsme vyrazili pod stan na celý víkend. Počasí nám přálo, ikdyž to ještě týden před tím vypadalo na sáně :-D Soutěžilo se celý den a srandy bylo dostatek, dokonce přibyla i nová soutěž v plivání fazolí, což bylo opravdu obohacující...  Takže ešus k hlavním dveřím, vyfasovat fazole, nabít a pak už jen prskáme, funíme, pliveme, foukáme ... :-D Evča se nám prolnula s Kubíčkem od Rytířů Mělnických takže rozrůstáme klan a brzy si budeme budovat vlastní rodinnou armádu :-D Samozřejmě je jim přáno...


27. 29.5. Štětská Ostrv. Původně jsme měli jet vystupovat do Kutné Hory, ale nakonec jsme trávili víkend pod stanem ve Štětí. Byl to jeden z mála víkendů v tomto roce, tak jsme si zde odpočinuli a užili si to. Ukázali jsme se s Rustadorem  a musím pochválit neb se to opravdu povedlo. Velké dík patří i našim přátelům ze SHŠ Malchus, kteří nám s vystoupením pomáhali. Ve Cvikově mazi tím probíhal Dětský Den, kde nás protentokrát zastoupila Mimoňská Garda.


18.6. Sklářské slavnosti v Novém Boru. Zde jsme trávili téměř celý den. Ráno bylo jedno vystoupení v podobě Kaprála a odpoledne pak gotické ukázky zakončené Roxanou. I přes nepřízeň počasí lidé přišli a potleskem nás odměnili. Již teď se těšíme na příští rok.


2.7. Slavnosti na Krompachu. Již v pátek jsme vyrazili na chaloupku našeho kamaráda Marka Pešla. Proběhla velká grilpárty a hodně nás pobavil Otík, který se stává naším novým členem. Přivedl jej Michal, takže začínáme nenápadně okupovat i Zákupy :-D V sobotu ráno jsme vyrazili do středu dění, postavili stan a stánek, připravili scénu a v jedenáct dopoledne vystoupili s Kaprálem, kterého si tentokrát vystřihla Evička neb šéfová se pomalu, ale jistě začíná spíše kutálet :-D :-D :-D V 15:00h přišly na řadu ukázky z gotiky. Počasí se vůbec nepovedlo, lidí moc nebylo a samotná organizace také nic moc, ale na příští rok už zde máme účast jistou.


Dobívání mostu v Horní Polici. Poté, co jsme se sbalili na Krompachu a odpočinuli si nachvíli doma, vyrazili jsme do H.Police. Dobívání začalo se spožděním a organizačně také velké zmatky, ale na samotné dobívání přestalo i pršet, souboje se povedly, příběh byl zajímavý a vše bylo opět zakončeno ohnivkou. Ten den, jsme všichni rádi padli do peřin :-D


9. - 15.7. Dětský tábor ve Cvikově.

Pro tento týden jsme dostali nabídku organizačně se podílet na snaze ukočírovat děti ve věku 7 - 12 let. Byla to pro nás výzva, které se nedalo odolat. A tak jsme v neděli nastoupili v celé své kráse, postavili si stany a zahájili to celé vystoupením v podobě Kaprála, kterého si podruhé zahrála Evička. Vystoupení bylo jedno z nejlepších!!! Ráno to pak všechno začalo, děti se na nás vrhly hned po snídani a tak došlo na rozdělení do čtyř oddílů, kdy každý měl svou barvu. Pak přišly na řadu soutěže. Celé to bylo zakončeno sloním během :-D V úterý jsme pak měli relativně volno, protože nás naše malá dravá zvěř opustila. Jelo se na výlet do Německa a my jim zatím připravili stezku odvahy a dřevo na oheň. Když se vrátily, dostaly výsledky ze soutěží, ceny a samozřejmě nesměly chybět diplomy. Pak přišel na řadu táborák, ke kterému neodmyslitelně patří buřty a kytara... Donutit však mrňousky ke zpěvu, byl až téměř nadlidský úkol se kterým se statečně pral náš Pepča, který tu s náma byl :-D pak hurá do postýlek a hodinu na to budíček... a stezka odvahy :-D Ve středu ráno přišla na řadu přednáška o zbraních a výcvik. Děti si mohly vše vyzkoušet a naučily se základy se zbraněma, kupodivu nebyl potřeba lékař :-D pak přišla na řadu další stezka, ale tentokráte spíše naučná. Obcházely dlouhou trasu lesem a na jednotlivých stanovištích plnily úkoly. Za každý správně provedený pak dostaly jedno písmeno a na konci skládaly slovo.  A pak už byl čtvrtek, to si děti měly připravit něco pro nás... Takže si SHŠ Garde hezky zasoutěžila stejně, jako to měly první den ony. Bylo to zábavné a u některých disciplín by to děcka mohly ty moje chlapy učit :-D Odpoledne pak přišel na řadu výlet na hrad Sloup a rozhlednu a večer  další vystoupení, tentokráte v gotice a též se moc povedlo. Rozdali jsme diplomy a to poctivě všem včetně uklízečky, kuchaře a vychovatelek :-D ani my jsme neodcházeli s prázdnou a dostali od dětí diplom s podpisama na památku a Pepča dokonce dostal svůj vlastní a to protože díky němu neměly vychovatelky vlastně co dělat :-D :-D :-D V pátek pak přišel odjezd domů. Díky i pro Kubu od Mělnických, který nám zde téměř celou dobu pomáhal :-D


16.7. Piráti v Úštěku. Přijeli jsme ráno, počasí nám přálo a my si to celý den užívali. Proběhlo několik bitev a večer přišla na řadu ohnivka a velký ohňostroj. Byl to příjemně strávený den před náročným týdnem, který nás čekal :-D


29. - 31.7. CVIKOVSKÉ HŘMĚNÍ

Bitvě předcházel týden plný příprav. Od rána do večera se zařizovalo, jezdilo, volalo, stavělo, hrabalo... Aby v pátek bylo všechno připraveno na příjezd našich přátel z různých skupin historického šermu. Týden to byl hodně hektický a mnohdy šlo o nervy, ale nakonec se to zvládlo :-D To jediné co si nelze vybrat je počasí, které se rozhodlo že nám udělá čáru přes rozpočet a byl snad ten nejhorší víkend v tomto roce :-( I přes to nám alespoň na bitvu pár příznivců přišlo, za což jim děkujeme. Sobotní večer patřil šermířům v hospodě, kde navzdory počasí bojovali až do ranních hodin, všichni si nejen zaspívali u kytar, ale  bylo i na co se dívat, když Komárek s Robem donutili svá těla k tanci :-D Samotný program celého víkendu byl ale bohužel počasím hodně ovlivněn a tak doufáme, že to snad příští rok vyjde :-D


3.8. Vystoupení pro děti ve Cvikováčku. Během bitvy se k nám přihlásili z dětského tábora. Od pořadatelů jsme měli zapůjčenou pípu a tak jsme jim na oplátku přislíbyli vystoupení, které se vydařilo. Dorazili jsme večer a dali si to místo tréninku. Počasí nám také přálo a obě strany byly spokojeny.


5. - 7.8. Holany. Zde se konaly slavnosti na které nás přizvali naši přátelé ze skupiny Malchus. Pomoc jsme jim rádi přislíbyli a moc jsme si to užili. Byli jsme zde již podruhé, ale minulý ročník provázely přívalové deště a tak z toho nakonec nic nebylo. Tento rok se vydařil, den provázely tři vystoupení a zakončení přišlo v deset večer v podobě ohnivých soubojů na což se moc hezky dívalo. Jako tečka přišel ohňostroj :-D Víkend to byl uvolňující a rádi na něj budeme vzpomínat.


10.8. Jsme byli pouze ze stánkem v Novém Boru na Mariánské pouti. Počasí nám nepřálo, hodně pršelo a tak se prodej moc nepodařil :-(


Večer se pak jelo k našemu otíkovi do Zákup, kde proběhkla grilovačka. Akce byla opravdu moc povedená a opět uvolňující.


21.8.2011 Přišel velký den, kdy se nám narodila nová členka Eleonora Grohmanová :-D Váha: 3.300g, Výška: 49cm, Čas: 15:00h

Vedení skupiny dočasně přebýrá Gríša.


27.8.2011 Velké oslavy nejen narození Elinky, ale i narozeniny gríši. Oslava se podařila. Spalo se u Gríšovců a druhý den se jelo na vystoupení do Sloupu v Čechách. Šermovalo se v domově důchodců. Na této akci byla skupina již podruhé a vydařilo se.


28.8.  Sloup v Čechách - Domov důchodců
23. - 25.9. Zámek Ctěnice
4.10.  Jiřetín pod Jedlovou
Muzeum Česká Lípa - Brambor.....
Děti lesu Les dětem


..........


ROK 2012


Rok se s rokem sešel a připravujeme se na další sezonu. Kalendář se nám pomalu začíná zaplňovat a my už se teď na vše moc těšíme :-D


3.3. Se konal opět ples v Novém Boru.  Tradiční akce, která je pro nás vždy první v roce, i pro to se na ní tak moc těšíme. Potkáváme přátele a známé a je to předzvěst blížící se sezony. Gríšanda se v tomto roce věnovala mateřským povinnostem :-D a tak se plesu neúčastnila.


17.3. V tento den pořádal šermířskou burzu v Praze Lars. Burza se koná pravidelně již několik let a je známá mezi širokou veřejností šermířského lidu.  Gríšanda s Gríšovnou tedy vyrazili se stánkem a zkusili nabídnout ty své drobnosti pro radost :-D Řidičem byl Pepča, který se mimojiné postaral i o naší malou radost Eleonorku


24.3. No a to už je čas na pravidelný druhý ples sezony na který jezdíme do České Kamenice. Ples byl opět plný zábavy, akčních scének, vtipného půlnočního překvapení a pohody. Ani tohoto plesu se Gríšanda neúčastnila. Mimo jiné kostýmy pro půlnoční překvapení šila Gríšovna :)


7.4. Pašijové hry v České Lípě. Akce, která nám plnohodnotně začala sezonu. Přípravy a zkoušky začaly už v únoru. Vždy nás zarazí jak to samotné vystoupení dopadne dobře, když na zkouškách je takové paniky a hektičnosti, ale výsledek stojí za to. Pepča si opět zahrál Ježíše a nutno podotknout že sněžilo!!! Vše dopadlo dobře a přežil to ve zdraví, ikdyž kapka něčeho ostřejšího mu v tom bezpochyby pomohla :-D :-D :-D


21.4. Bitva na Libušíně. Této akce se měli účastnit pouze Michal s Otou. Jinak už celkově není tato bitva pro skupinu zajímavá.


22.4. Svatojiřské harcování v Mladé Boleslavy. Celodenní akce na které jsme měli soutěže pro děti, výstavu zbraní a nakonec dne vystoupení. Pomohl nám Kuba z Mělníka a Světluška, za což jim dlužíme velké děkujeme :-D Na akci nebylo ještě příliš velké teplo, ale jinak se počasí vydařilo. Evča prošla "křestem", když dostala klackem přes nos při souboji s Michalem. Celkově se akce vydařila, prostředí parku bylo nádherné a domů jsme jeli spokojení :-D


30.4. Pálení čarodějnic ve Cvikově. Již po několikáté jsme se rozhodli spestřit čarodějný večer vystoupením. Na návštěvu k nám přijeli Maškovci s nimiž jsme strávili příjemný den. Zakončení bylo super a těšíme se na další rok!!!


4 . - 6.5. I tento rok se konalo setkání přátel šermu u Pepeho v Křečanech, kde jsme se opět výborně bavili různýma hrama. Vyjímečně se stalo že přišel mrak a i zapršelo, což se na této akci nestává často, ale náladu to rozhodně nikomu nezkazilo. Všichni jsme si tento víkend naplno užili, je to vždy relax pro duši :-D Pro tento rok Gríšanda dokonce vyhrála první místo v boji mezi ženami :-D Evča s Kubou zde oslavili krásné výročí jednoho roku - samozřejmě přejeme i nadále kopec lásky!!! A Elinka zde poprvé popolezla :-D Bohužel se stalo i to, že po akci nám v pondělí odvezli Michala do nemocnice s celkovým zhroucením organizmu. Celej se nám zavodnil a nevypadá to pro tuto sezonu moc dobře. Moc moc moc držíme palec ať se vše brzy vrátí do původního stavu :-D